Wypoczynek w Krakowie

Zanim rozpoczniemy wakacyjne wojaże, musimy znaleźć interesujące nas atrakcje,  czy zarezerwować nocleg. Kraków jest niezwykle interesującym miastem, więc nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Jednak aby nieco ułatwić planowanie wyjazdu, podpowiadamy, co koniecznie powinno znaleźć się na liście atrakcji do odwiedzenia.

Stare Miasto

Spacer uliczkami Starego Miasta to obowiązkowy punkt podczas pobytu w Krakowie. Ta najstarsza, a także najsłynniejsza część miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tutaj tętni życie. Poza pięknymi, zabytkowymi budynkami, znajdziemy tutaj wiele okazji, aby po spacerze nieco odpocząć w jednej z wielu restauracji bądź kawiarenek. Warto zajrzeć także do krakowskich piwniczek, które pamiętają czasy m.in. Wita Stwosza.

Sukiennice

Sukiennice można nazwać pierwowzorem współczesnych galerii handlowych. Kiedyś znajdowały się tam kramiki, na których sprzedawano głównie sukno, stąd wywodzi się ich nazwa. Obecnie również znajdują się tam stragany, zmienił się tylko nieco sprzedawany asortyment.

Zamek Królewski na Wawelu

Przez lata był siedzibą królów, a od 1930 jest to muzeum, które gromadzi wiele ciekawych zbiorów. Znajdują się tam wystawy stałe, na których możemy zobaczyć, jak wyglądały komnaty królewskie, skarbiec czy zbrojownia. W okresie od kwietnia do października można także wybrać się na trasę sezonową, która obejmuje zwiedzanie smoczej Jamy, związanej z legendą o smoku i Kraku — założycielu Krakowa.

Kopalnia soli w Wieliczce

Kolejna atrakcja, którą warto zobaczyć, zapewne jest znana wielu osobom z wycieczek szkolnych. Nawet jeśli tak jest, to warto wybrać się tam ponownie. Każde przejście zapewnia nowe wrażenia. Jeżeli miejscem, gdzie mamy nocleg jest Kraków, to dojechane tam nie zajmie nam wiele czasu.

Planty

To niezwykły ogród znajdujący się w pobliżu historycznego centrum miasta. Powstał na terytorium dawnych murów obronnych, które zburzono, teren poruszono i posadzono drzewa. Głównie znajdują się tam kasztanowce. Spacer alejkami Plantów to dobry pomysł, gdy będziemy chcieli złapać chwilę oddechu pośród natury.

Kazimierz

Kazimierz stanowił kiedyś odrębne miasto. Prawo pozwalające na osiedlenie się w nim Żydów sprawiło, że szybko stał się dla nich ważnym ośrodkiem. Niestety tragiczne wydarzenia II Wojny Światowej doprowadziły do zahamowania jego rozwoju. Przez wiele lat zaniedbany i zapomniany, obecnie Kazimierz zachwyca swoim klimatem.

Ojcowski Park Narodowy

To, że wybierzemy na nocleg Kraków, nie znaczy, że musimy się ograniczać zwiedzania tylko tego miasta. Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie wyjazdu jest wynajęcie roweru i wybranie się na wyprawę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam możemy zobaczyć słynną już maczugę, jaskinie czy zamki.

Rejs po Wiśle

Spędzając urlop w Krakowie, warto także wybrać się na rejs po Wiśle. Poza samą przyjemnością z rejsu będziemy mogli także spojrzeć na miasto z zupełnie nowej perspektywy.