Opis kariery Zenona Martyniuka

Chyba każdy z nas na pewnym etapie swojego życia słyszał o wykonawcy, jakim jest Zenon Martyniuk. Muzyk jest populary w Polsce a jego muzyka zawiera wiele przebojów disco. Zenon Martyniuk urodzony 23 czerwca 1969 roku w Gredelach. Zenek pochodzi z muzycznej rodziny. Jego wujek grał po remizach i na weselach a mama i babcia uwielbiały śpiewać. Jako nastolatek został wypatrzony na weselu przez Zenobiusza Gula, który zaproponował mu występy w swoim zespole Akord.

Początek zespołu Akcent

W 1989 roku z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Z zespołem wydali płytę pod tytułem Akcent. W 1991 roku zespół zawiesił działalność i wyjechał do Belgii i tam koncertował w Polonii.

Po powrocie z Belgii występował w zespole Ex-Akcent z Henrykoem Mellerem, który wydał trzy albumy:

– Szczęśliwy czas,
– Piękna niedziela,
– kolędy.

Jego muzyka brnęła na przód. W 1992 roku wystąpił w warszawskiej Sali kongresowej na Gali Piosenki Popularnej i Chodnikowej. W 1993 zespół Akcent został reaktywowany. Całe lata 90 te zespół Akcent wylansował sporo przebojów takich jak:

– Życie to są chwile,
– Gwiazda,
– Królowa nocy.

Disco przebojem wśród Polaków

W 1994 roku Zenek wydał album solowy pt. ”Wspomnienie”. Rok 2006 miała premiera albumu pt. ” Do ciebie ” który został nagrany z Waldemarem Oksztulem z grupy Imperium. W 2010 roku powstały kolejne płyty i wylansował przeboje takie jak :

– Pragnienie miłości.
– Przekorny los,
– Przez twe oczy zielone, teledysk do tego utworu przekroczył 100 mln wyświetleń na Youtube.

Dalszy etap kariery muzycznej

W 2015 roku nagrał duet z Edwardem Hulewiczem, nową wersję piosenki pana Edwarda ”Za zdrowie pań” W roku 2016 odebrał statuetkę ”Super Osobowości” za wygraną w plebiscycie  Artysta 25-lecia, organizowany przez Super Express. W grudniu tego samego roku zagrał na Sylwestra z Dwójką w Zakopanem, tam wystąpił z Marylą Rodowicz w duecie. Wydał również kalendarz charytatywny ” Zakochani w pogoni” W roku 2017  wystąpił na koncercie 25 lat Disco Polo – gala jubileuszowa.

5 lipca  2017 roku artysta wydał książkę biograficzną pt. ”Zenon Martyniuk – Życie to są chwile”. W roku 2019 wystąpił gościnnie w filmie pt. ”Miszmasz, czyli kogel mogel 3 ”. W roku 2021 wystąpił gościnnie w odcinku serialu Lombard. Życie pod zastaw.