Zasady zdrowego opalania. Musisz ich przestrzegać, jeżeli chcesz mieć zdrową skórę!

Sezon urlopowy w pełni a wraz z nim częste kąpiele słoneczne. Korzyści z opalania jest sporo, jednak bezwzględnie należy pamiętać o zasadach opalania się. Ignorowanie ich może skutkować nie tylko poparzeniami słonecznymi, ale i późniejszymi poważnymi problemami ze skórą. Czego więc przede wszystkim trzeba przestrzegać?

Ochrona skóry to podstawa!

Kosmetolodzy i dermatolodzy radzą, aby krem z faktorem 30 SPF stosować na twarz przez cały rok. Promienie słoneczne podrażniają twoją skórę każdego dnia, bez względu na porę roku. Dodatkowo, nie zapominaj o wrażliwej skórze głowy. Twój skalp, chociaż chroniony włosami, może dotkliwie odczuć promieniowanie słoneczne. Zadbaj więc o odpowiednie nakrycie głowy. Przegrzanie i poparzenie to najgorsze, co możesz sobie zafundować.

Zobacz również: Nawyki zmieniające jakość życia. Czy znasz je wszystkie?

Bądź czujny każdego dnia

Nawet podstawowa aplikacja pogodowa ma w swoim zakresie również informacje dotyczące indeksu UV. To bezpośredni wyznacznik tego, jaki występuje poziom promieniowania ultrafioletowego. Znajdziesz tam również środki ostrożności, jakie musisz podjąć w kontekście danego poziomu promieniowania. W czasie upalnego lata, staraj się nie przebywać na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia. Między 11 a 15 postaraj się odpoczywać w zacienionym miejscu. Ze zdrowiem dla siebie.

Suplementy pod lupą

Duże nasłonecznienie może mieć również wpływ na interakcje z lekami, jakie zachodzą w twoim organizmie. Reakcje fotouczulające mogą się pojawić, jeżeli spożywasz w dużej ilości, albo też masz w kosmetykach kwasy AHA, BHA, a także ekstrakty z dziurawca, nagietka i rumianku.